Wiele osób posiadających swój własny kawałek ziemi często nie wie jak go urządzić. Na rynku można zobaczyć wiele propozycji, jak zagospodarować ogród, jednak niejednokrotnie trudno wybrać meble i akcesoria pasujące do naszego ogrodu. Poniżej opisane zostały najbardziej popularne i uniwersalne akcesoria, które warto mieć w ogrodzie. 

Grill ogrodowy

Dla osób towarzyskich i lubiących grillowe dania grill ogrodowy to must have. Trzeba jednak się zastanowić czy zakupić grill węglowy, gazowy czy elektryczny. Najpopularniejszy jest grill węglowy. Można go kupić w praktycznie każdym markecie. Jest bardzo łatwy w obsłudze, jednak wymaga nieco cierpliwości, gdyż proces rozpalania grilla węglowego trochę trwa. Grill gazowy jest bardziej mobilny. Można go zabrać na wycieczkę czy camping. Wymaga użycia butli gazowej. Grill elektryczny z kolei jest dość mały i lekki, łatwy w przenoszeniu, jednak wymaga dostępu do sieci elektrycznej. Minusem jest mała powierzchnia grillowania oraz brak specyficznego grillowego zapachu potraw. 

Stół ogrodowy i krzesła

Stół lub ława ogrodowa z krzesłami to meble, które przydają się bez względu na to, czy mamy mały ogród czy olbrzymi kawałek ziemi. Warto zorganizować miejsce, gdzie będzie można usiąść, zjeść obiad, czy ugościć znajomych. Nie musi to być ogromny stół, jednak warto, aby swoim wyglądem pasował do reszty mebli ogrodowy. Na krzesła warto położyć poduszki,a przy stole umieścić parasol, który przyda się zarówno w słoneczne, jak i deszczowe dni. 

Huśtawka ogrodowa

Mebel, który sprawdza się w każdym ogrodzie to huśtawka ogrodowa. Służy odpoczynkowi i relaksowi, a dzieciom przynosi wiele frajdy. Można zakupić huśtawkę jednoosobową lub wieloosobową, która może także służyć jako łózko. Huśtawki wykonane są z różnego materiału. Najczęściej spotyka się huśtawki ogrodowe metalowe i drewniane. Drewniane huśtawki mają naturalny wygląd, z kolei te metalowe są bardziej wytrzymałe i trwałe. Należy pamiętać, że huśtawkę ogrodową należy zabezpieczyć na czas zimy. Drewniane huśtawki mogą wilgotnieć, a metalowe rdzewieć.

Figury ogrodowe

Do łask wracają figurki ogrodowe takie jak krasnale czy leśne zwierzęta. Trzeba jednak przemyśleć, gdzie i ile umieścić, gdyż łatwo przesadzić, a wtedy nasz ogród stanie się kiczowaty. Tego typu ozdobami są także latarnie ogrodowe, które tworzą magiczny klimat wokół domu, karmniki dla ptaków (stojące, wiszące), fontanny w różnorodnych stylach oraz wielkościach, a także eleganckie budy dla psa.