Z czasem skóra twarzy zaczyna tracić swoją naturalną jędrność i sprężystość, pojawiają się pierwsze zmarszczki. Przy odpowiedniej pielęgnacji można ten proces opóźnić. Jej podstawą jest krem na dzień, który zapobiega utracie nawilżenia – kluczowego dla optymalizacji naturalnej odbudowy skóry.

Jak działają kremy anti-aging?

Krem na dzień o działaniu przeciwstarzeniowym musi przede wszystkim zapewnić skórze dobre nawilżenie, bo to obecność wody jest kluczowa dla regeneracji skóry. Wraz z wiekiem metabolizm organizmu zwalnia. Dotyczy to również skóry. Jeśli nie dostarcza się jej składników wspomagających, staje się ona wiotka, sucha, cienka, pozbawiona jędrności i elastyczności. Oprócz nawilżenia skóra potrzebuje także składników odżywczych i dających jej impuls do regeneracji.

Jaki krem na dzień wybrać?

Szukając kosmetyku odpowiedniego dla siebie, warto zwrócić uwagę na jego skład. Krem na dzień anti-aging musi przede wszystkim głęboko i trwale nawilżać. To poprawia produkcję naturalnego kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry, a co za tym idzie, także za jej blask. Świetnym nawilżaczem jest kwas hialuronowy. I to właśnie jego warto szukać w składzie kremu na dzień. Najlepiej działają produkty, w których zawarte są różne rodzaje kwasu hialuronowego. To sprawia, że wnika on w głębsze warstwy skóry, wygładzając ją i utrzymując nawodnienie. Warto, by kosmetyk zawierał również składniki wspomagające to działanie, jak kolagen oraz retinol, które wyraźnie liftingują skórę, wygładzając drobne zmarszczki i ograniczając możliwość powstawania nowych. Składniki te bezpośrednio opóźniają procesy starzenia się skóry.

Krem na dzień czy baza pod makijaż?

Jeśli robisz codziennie makijaż, warto zadbać także o pielęgnację skóry, by miała ona zapewnione nawilżenie przez cały dzień. Krem na dzień może mieć bardzo dobry skład i jednocześnie lekką formułę. Dzięki temu zastępuje bazę, zapewniając skórze ochronę i pielęgnację przez cały dzień. Możesz też stosować krem na dzień pod bazę, zwłaszcza jeśli baza ma działanie matujące czy rozświetlające, czyli gdy dodatkowo ma także upiększać i wyrównywać koloryt skóry. Dzięki temu skóra będzie zawsze w doskonałej kondycji, co przywróci jej młodzieńczy wygląd i odpowiednią jędrność oraz blask.

Krem na dzień o działaniu przeciwstarzeniowym warto włączyć do pielęgnacji już po 30 roku życia, by maksymalnie chronić skórę przed przedwczesnym jej starzeniem się. Warto wybierać kosmetyki bogate w wielopostaciowy kwas hialuronowy, bo to właśnie nawilżenie jest kluczowe dla zachowania gładkości cery i opóźnienia powstawania zmarszczek.

Trzeba pamiętać, że efektywność działania kremu na dzień zależna jest także od systematyczności. Włączenie go do codziennej pielęgnacji przynosi mnóstwo korzyści, dlatego warto wybrać dobry kosmetyk i stosować go regularnie, by zachować młodzieńczy wygląd na długi czas.