Poszukiwanie miejsca do życia nie zawsze jest przyjemną czynnością. Musimy analizować wiele czynników – nie każdy ma do tego głowę.

Mieszkaniowy zawrót głowy

Rynek mieszkaniowy jest bardzo dynamiczny. Ciągle pojawiają się na nim nowe opcje. Powstają nowe osiedla, a stare są ciągle rozbudowywane i unowocześniane. Dla tego wiele osób ma spory problem z odnalezieniem się w tej skomplikowanej rzeczywistości.  Można jednak nieco temu zaradzić poprzez jasne określenie swoich mieszkaniowych priorytetów.

Co brać pod uwagę przy wyborze miejsca zamieszkania

Dla wielu osób czynnikiem decydującym w kwestii wyboru lokalizacji, w której będą mieszkać, jest cena wynajmu, kupna bądź budowy nieruchomości. Zasada jest dość oczywista – im bliżej centrum, tym drożej. Istnieją też bardziej oraz mniej modne lub prestiżowe okolice (dzielnice i osiedla), co bezpośrednio wpływa również na wycenę znajdujących się w ich obrębie nieruchomości.

Kiedy kupujemy lub wynajmujemy mieszkanie, dużą rolę odgrywa również rodzaj budownictwa (stare lub nowoczesne) oraz standard, a także metraż lokalu. Niektóre osoby cenią sobie przede wszystkim wygodę i będą w stanie wydać na mieszkanie więcej środków, jeżeli komfort codziennego życia w nim będzie stał na wysokim poziomie. Komfort nie dotyczy wyłącznie wnętrza i jego wyposażenia, ale także tego, czy w okolicy są na przykład sklepy, place zabaw, a także węzeł komunikacyjny.

Gdzie zamieszkać w Krakowie?

mieszkania w Krakowie

Kraków jest jednym z największych miast w Polsce. To atrakcyjny kierunek dla wielu młodych ludzi udających się na studia czy osób poszukujących dobrze płatnej pracy. Taki stan rzeczy wpływa aktywizująco na rynek deweloperski, który musi nieustannie odpowiadać na rosnące zapotrzebowanie.

W Krakowie powstaje wiele nowych inwestycji budowlanych. Często zlokalizowane są one w ciekawych, inspirujących okolicach. Trudno jednoznacznie wskazać cześć Krakowa, w której zamieszkać byłoby najlepiej. Dużo zależy od charakteru Twojego pobytu w tym mieście. Jeżeli przybysz studiować, to kluczowa będzie lokalizacja twojego uczelnianego wydziału. W przypadku, gdy udajesz się do Krakowa do pracy, to punktem odniesienia będzie jej siedziba.

Na pewno ciekawą propozycją miejsca do zamieszkania w dawnej stolicy Polski są Kliny Kraków. O atutach tego osiedla możesz przeczytać poniżej.

Kliny – dobre miejsce na uwicie swojego gniazda

Dzielnica Kliny Zacisze jest częścią dzielnicy X Swoszowice. Ulokowane jest pomiędzy Skotnikami a Borkiem Fałęckim. Niewątpliwą zaletą tej okolicy są świetne warunki widokowe na urokliwą górską scenerię, w piękny, bezchmurny dzień, którą możemy się delektować, jeżeli zdecydujemy się na mieszkanie znajdujące się na wyższych piętrach bloku. Dzielnica Kliny Zacisze w Krakowie to bardzo spokojne miejsce, dobrze skomunikowane z resztą miasta. W pobliżu nie brakuje licznych sklepów, restauracji czy innych użytecznych instytucji. Na pewną warto rozważyć opcję zamieszkania w którymś z nowoczesnych bloków znajdujących się na terenie tego osiedla.