Branża projektowa w zakresie budownictwa intensywnie ewoluuje od wielu dziesięcioleci. Projektanci prześcigają się w poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań.

Podejście tradycyjne, podejście nowoczesne

Wiek XX przyniósł rewolucję zarówno pod kątem designu, jak i funkcjonalności obiektów budowlanych. Przemiany polityczne, gospodarcze, społeczne i stale rosnąca populacja wygenerowały zapotrzebowanie na rozwiązania, które nie miały miejsca nigdy dotąd. Rewolucja w myśleniu urbanistycznym, której patronował słynny Le Corbusier, przyniosła nie tylko nowy model postrzegania miasta jako funkcjonalnej i zintegrowanej całości, lecz także elementy stylistyczne w budownictwie, które są obecne do dzisiaj. Konstrukcja słupowa, wolny plan, poziome okna, wolna elewacja, płaskie dachy i tarasy na dachach są pokłosiem twórczości francuskiego projektanta. Wielokondygnacyjne bloki również są kojarzone z tamtą epoką i tamtym wizjonerem. Istotne jest, że właśnie podczas projektowania nowego modelu osiedli wielkopłytowych zaczęto wdrażać rozwiązania, w których dominuje użyteczny minimalizm, tak bardzo różniący się od konserwatywnego budownictwa ozdobnego.

Nowoczesny dom projekt – skorzystaj z wiedzy najzdolniejszych projektantów

Przeglądając oferty dostępne w renomowanych katalogach gołym okiem widać ukierunkowanie na funkcjonalność, głęboko zakorzenioną w modernizmie. Współczesne potrzeby życia i sposób funkcjonowania nowoczesnego człowieka w pierwszej kolejności kładą nacisk na funkcje obiektu mieszkalnego. Ograniczone zasoby przestrzenne i finansowe powodują, że ludzie nie chcą inwestować w projekty, które mogą przeszkadzać w codziennym życiu, zaburzać komfort i wygodę. Budownictwo minionej epoki w Polsce dostarcza licznych przykładów, w których spotykamy się z nieprzemyślanym projektowaniem. Wybierając opcję nowoczesny dom projekt, możemy być spokojni o to, że nie odkryjemy niedogodności ukrytych w rozmieszczeniu okien, położeniu kuchni, salonu czy łazienki. Każdy projekt jest wykonywany zgodnie z wysokimi standardami. Można to porównać do wyboru ubrań. Wybierając sprawdzoną markę, wiemy, że to, co założymy, będzie wygodne, będziemy czuć się w tym dobrze.

Porzuć ograniczenia, znajdź swój własny projekt

Katalogi dostarczają wszystkich możliwych udogodnień, abyśmy nie rozpraszali swojej uwagi na to, co nas nie interesuje. Nowoczesne projekty wpiszą się w potrzeby par, rodzin, osób chcących przenieść swoje życie z mieszkania do domu, inwestorów budowlanych i ludzi ceniących sobie design oraz funkcjonalność.