Urządzanie łazienki to – tuż obok urządzania kuchni – najważniejsze wyzwanie budowania swojej własnej przestrzeni. Niezmiernie ważna jest tu funkcjonalność, ale również design, określony styl, łatwość utrzymania tej przestrzeni w czystości. Warto zatem wdrożyć kilka zasad, dzięki którym łazienka na pewno okaże się bardziej praktyczna. 

Pięć porad, dzięki którym łatwiej urządzisz łazienkę

Wybieraj produkty wyłącznie sprawdzonych marek

Na rynku jest ogromny wybór produktów, a czasem niskie ceny kuszą nawet, by sprowadzać materiały z innego kontynentu. Owszem, przez krótki czas będzie wyczuwalna jakaś oszczędność, jednak w momencie, kiedy nieatestowane sprzęty zaczną się psuć, zapłaci się za to z nawiązką. Tymczasem na rodzimym rynku mamy marki takie jak Cersanit, które od wielu lat produkują armaturę łazienkową i mogą się pochwalić naprawdę świetnymi produktami. 

Już na początku ustal kolorystykę łazienki i poszczególnych sprzętów z zakresu armatury

Oczywiście najbardziej popularny kolor armatury to biel. Prawdziwym specjalistą w zakresie produkowania białych sprzętów łazienkowych jest marka Cersanit. Jeśli pójdziesz w taką klasyczną stronę, urządzanie łazienki z pewnością będzie łatwiejsze. 

Nowoczesne rozwiązania mogą być pokazany w prosty sposób

Jeśli marzy Ci się nowoczesna łazienka, niekoniecznie musisz się decydować na bardzo ekstrawaganckie rozwiązania. Czasem kształt misy WC, umywalki, czy kabiny prysznicowej może wprowadzić w łazience pożądaną atmosferę. Szukaj w ofercie producentów, takich jak Cersanit, którzy robią to dobrze i oferują sprawdzone produkty zarówno w klasycznych, jak i bardzo nowoczesnych kształtach. 

Unikaj stylizacyjnych mieszanek

Już na początku urządzania łazienki zdecyduj, jaki styl powinna ona reprezentować. Jest to kluczowe dla wyboru koloru płytek ceramicznych, a także wielkości i kształtu armatury sanitarnej. Pozwoli Ci również uniknąć sytuacji, w której powstaje w pomieszczeniu aranżacyjny misz-masz. 

Stawiaj na sprawdzone rozwiązania i czerp z inspiracji innych

Internet jest kopalną pomysłów, tych dobrych również. Warto zatem posługiwać się inspiracjami, które są w nim zawarte. Czasem nawet kształt kabiny prysznicowej lub misy WC jest w stanie zainspirować do urządzenia i udekorowania łazienki w określonym stylu. Przejrzyj zatem oferty poszczególnych producentów. Cersanit, jako polska marka, również ma w tym zakresie wiele do zaoferowania. I remont łazienki przestaje być problemem!