Dekoracje w stylu Bohemian lub Boho są dla tych, którzy chcą, aby ich domy były pełne życia, kultury i interesujących przedmiotów, które można zobaczyć na całym świecie. Ta estetyka rzuca się w oczy w obliczu nowoczesnej wrażliwości i obejmuje beztroskie, zrelaksowane i niezwykłe. Pokoje Boho mają zwykle pewne podobieństwa, ponieważ są zawsze eklektyczne i mają podobne cechy, chociaż żadne dwa pokoje nigdy nie są takie same.

Co to jest styl bohemy?

Styl czeski lub boho to łamiący zasady, osobisty i egzotyczny styl dekoracji przestrzeni życiowej.

Boho jest inspirowane przez ludzi, którzy wybierają niekonwencjonalne życie, takich jak ciągli podróżnicy, aktorzy i pisarze. Styl czeski odzwierciedla to życie, łącząc przedmioty, kolory i wzory z wielu obszarów świata. Jeśli szukasz stylu, który naprawdę możesz nazwać własnhym, Boho może być dla Ciebie.

Czeskie kolory

Chociaż nie ma żadnych zasad, jeśli chodzi o czeskie zdobienia, powszechne są ciepłe kolory ziemi, podobnie jak metale i odcienie biżuterii. Pomyśl o głębokich brązach, zieleniach i szarościach, aby uzyskać kolory podstawowe, a następnie uzupełnij je o nasycony fiolet, ognistą pomarańczę i elektryczny błękit. Łączenie i nakładanie kolorów sprawia, że ​​ten styl jest wyjątkowy.

Możesz mieszać wzory i tekstury i nie bój się używać stylów, które niekoniecznie pasowałyby do siebie w konwencjonalny sposób. Użyj barwionych tkanin i wzorów z całego świata – takich jak Ikat z Kambodży lub Suzani z Azji Środkowej – aby nadać przestrzeni charakter kreatywności i egzotyki. Okryj meble i spróbuj powiesić gobeliny i dywaniki na ścianach obok zdjęć i dzieł sztuki. Jeśli wydaje Ci się, że to trochę za dużo, pamiętaj, że podczas gdy nasycony kolor jest kluczem do stylu bohemy, biel może być tłem dla bogatszych tonów. Użyj koloru białego, aby strategicznie wprowadzić niewielką przestrzeń wizualną do równania.

Materiały dekoracyjne

W przeciwieństwie do stylu minimalistycznego, nowoczesnego i eleganckiego, Boho opiera się na filozofii „więcej znaczy więcej”. Kluczem do stosowania materiałów dekoracyjnych w pokoju Boho jest mieszanie i dopasowywanie. Naturalne, podstawowe materiały, takie jak płótno i sizal, można łączyć z jedwabiem i szenilem. Materiały powinny mieć lekko zużyty wygląd – nieuszkodzone, ale też nie błyszczące i nowe. Frędzle, szydełka i makrama są popularne – poduszki, zasłony i chodniki tworzą przytulne, inspirowane światem miejsce spotkań. Baldachimy nad łóżkami to charakterystyczne ozdoby Boho.