Kraków to duże i zróżnicowane miasto. Obecnie jest ono podzielone na 18 dzielnic. W której z nich warto zamieszkać? Wzięliśmy pod lupę najciekawsze miejsca Krakowa i wskazaliśmy 5 dzielnic i osiedli, gdzie warto kupić mieszkanie. Koniecznie sprawdź nasz raport, zanim zdecydujesz się wprowadzić do stolicy Małopolski.

Centrum miasta

To pierwsza dzielnica, która przychodzi na myśl osobom lubiącym życie towarzyskie. Stare Miasto to piękna dzielnica, która jest prawdziwym sercem tego miasta. To właśnie ze względu na wspaniałe centrum, do Krakowa każdego roku przyjeżdża ponad 14 milionów turystów z całego świata. Trzeba przyznać, jest co podziwiać.

 

Stare Miasto przyciąga jednak nie tylko tych, którzy przyjeżdżają do stolicy Małopolski na chwilę. Dzielnica ta cieszy się również dużym zainteresowaniem wśród osób, które chcą na stałe osiedlić się w Grodzie Kraka. 

 

To właśnie w centrum odbywa się większość imprez kulturalnych oraz towarzyskich. Jest to więc idealna okolica dla osób młodych, które lubią spędzać czas ze znajomymi, w pięknej scenerii Starego Miasta.

Grzegórzki

To dzielnica, która również jest położona blisko Starego Miasta, ale ma zdecydowanie bardziej rodzinny charakter. Liczne parki, skwery i ogród botaniczny sprawiają, że chętnie kupują tutaj mieszkania właśnie rodziny z małymi dziećmi. Spokój i bezpieczeństwo tej okolicy jest znacznie większe, niż w przypadku ścisłego centrum.

 

Również w dzielnicy Grzegórzki nie brakuje atrakcji kulturalnych. Liczne teatry, opera i muzea sprawiają, że regularnie można tutaj obcować z prawdziwą sztuką.

Kliny Zacisze

Wspomniane wyżej Grzegórzki przyciągają zielenią i spokojem, ale odstraszają wysokimi cenami za metr kwadratowy. Alternatywą dla tej dzielnicy są Kliny Kraków. Miejsce doskonale skomunikowane, zarówno z miastem, jak i autostradą. Pełne zieleni i miejsc relaksu. A przy tym znacznie tańsze niż dzielnice zlokalizowane bliżej centrum miasta.

 

To ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi, ponieważ można kupić tutaj nie tylko mieszkania w blokach, ale również domy jednorodzinne czy domy w bliźniakach.

Nowa Huta

Dzielnica, która przez wiele lat była owiana złą sławą, dzisiaj cieszy się coraz większą popularnością. Przyciąga swoją architekturą, zielenią i niskimi cenami. Na wybór Nowej Huty często decydują się osoby przyjeżdżające do Krakowa w celach zarobkowych. 

Krowodrza

To dzielnica, która jest chętnie wybierana przez studentów. Dotyczy to szczególnie mieszkań znajdujących się przy ulicy Wrocławskiej i Królewskiej. Ze znajdujących się tam przystanków można bardzo łatwo dojechać do Uniwersytetu Pedagogicznego, Politechniki Krakowskiej, Krakowskiego Uniwersytetu Rolniczego oraz kilku wydziałów Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

 

Ze względu na spory popyt, dzielnica Krowodrza jest chętnie wybierana jest również przez inwestorów zarabiających na wynajmie nieruchomości. Kupują oni mieszkania zarówno z drugiej ręki, jak i prosto od prężnie działających tutaj krakowskich deweloperów.